میل کروم یا شفت کروم؟ در پویا استیل بخوانید.

تصویر وطلب میل کروم یا شفت کروم

میله کروم با به اصطلاح انگلیسی شفت کروم میله­ هایی هستند که از کروم ساخته شده یا با کروم آبکاری میشوند. این میله­ ها انواع مختلفی دارند و در صنایع و کاربردهای گوناگون بکار گرفته میشوند. معمولا سطوح میله ­ها را با کروم سخت آبکاری میکنند. این میله­ ها تحت فرزکاری و فرآیندهای دقیقی برای ساخته شدن قرار میگیرند. پس از آن در آبکاری کروم قرار میگیرند و باید دقت سطح و سختی آن به استاندارد مورد نظر مثلا HV850 برسد. چیزی که تنها به ایجاد مقاومت در برابر خوردگی کمک نمیکند. بلکه به افزایش طول عمر میله­ ها نیز کمک میکند. بنابراین یکی از فرق های اساسی این نوع میله­ ها با میله ای معمولی طول عمر و مقاومت در برابر خوردگی خاص آنهاست. که بسیار به صرفه­ جویی در هزینه ­ها به مشتریان کمک میکند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با انواع میله­ های کرومی و کاربردهای مختلف آنها آشنا کنیم:

کروم القایی اندود شده

میله ­های القایی کروم اندود شده

این نوع میله ها که به اختصار IHCP نامیده میشود میله­ هایی هستند که سطح مقاومت بیشتری نسبت به میله­ ها یا شفت­هایی که فقط دارای روکش کروم هستند را نسبت به ضربه دارا هستند. که البته قیمت بالاتری نیز پیدا میکنند. این خاصیت میله­ های القایی کرومی میزان آسیب­پذیری سطوح کرومی نسبت سایش ، اصطحکاک و ضربه را کاهش میدهد. سختی سطح معمولا 50RC است. قدرت بازدهی آن در حدود 110.000 فشار PSI کروم سخت روی سطوح سخت است. به این معنی که تا این حد از فشار میتوانند سطوح این میله­ ها فشار را زیر سطوح سخت تحمل کنند. این میله­ ها انتخابی بسیار مناسب و عالی برای کاربردهای هیدرولیکی و بادی یا پنوماتیکی است.

تصویر وطلب میل کروم یا شفت کروم

میله­ های کروم سخت معمولی

این نوع میله ­ها که به اختصار CPO نامیده میشوند. میله­ هایی هستند که با کروم آبکاری شده ­اند. میله ­هایی که تفاوت آنها نسبت به میله­ های القایی این است که کروم اندودی بصورت روش القایی روی بستر میله انجام نشده است. سطح بیرونی میله­ ها دارای میزان بالایی کروم سخت است. سطح داخلی اما بوسیله کروم سخت پوشش داده نشده است. در این حالت معمولا سختی کروم به 58/60 RC میرسد. این نوع میله­ها انتخاب­هایی عالی برای کابردهای هیدرولیکی و پنوماتیکی هستند. بخصوص جایی که ممکن است ماشین­کاری بیشتری مورد نیاز باشد.

میله ­های کروم سخت آبکاری شده

میله ­هایی که ترکیبی از چند ماده کربن ، منگنز و S ,SI p با درصد خلوص متفاوت و طبق استاندارد هستند. تلورانس این میله­ ها بر اساس استاندارد ISO F7,G6 تعریف میشود. معمولا قبل از بسته­بندی روغن ضدزنگ در سطوح میله­ ها پخش میشود تا در نهایت هر میله مطابق نیاز مشتری و درخواست او بسته­بندی شود. بسته­بندی میتواند در میان ورق­های پلاستیکی حبابدار یا بسته­بندی چوبی و .. انجام شود. این نوع متداول از میله ­های کرومی در صنایع هیدرولیکی و پنوماتیکی، ماشین­آلات قالب ریزی و سازه ­های پلاستیکی، دستگاه­ های تولید کاغذ، تجهیزات بدنسازی و سایر ماشین­آلات صنعتی کاربرد فراوانی دارند. همچنین بعضا این میله­ها با نام میله­ سیلندری نیز شناخته میشود.

کروم سخت آبکاری شده

میله­ های پیستونی

میله­ هایی که همانند میله­ های کرومی سخت آبکاری شده ترکیبی از کربن و Mn ,S ,Si, p دارند. و همانطور که از نام آنها پیداست در ساخت انواع موتورهای پیستونی و هر ماشین­آلاتی که پیستونی کار میکنند کاربرد دارد. بطور معمول قطری بین 10 تا 250 mm از آن تولید میشود. و بسته بندی آن نیز همانند دیگر میله ­ها بنا به درخواست و نیاز مشتری انجام میشود.

میله­ های آبکاری کرومی پیستونی

این میله­ ها از میزان کربن متوسط در ساخت بهره میبرند. و نیز بدلیل داشتن روکش کروم از خواص بسیار مهم کروم نیز بهره میبرند. بعد از فرآیند کشش سرد روی میله استحکام کششی آنها نیز افزایش یافته و بعد از آبکاری با کروم مقاومت خوبی در برابر خوردگی ، مقاومت به سایش و البته بکنواختی سختی خوبی در سطوح پیدا میکنند. این نوع از میله­ ها و تقریبا بسیاری دیگر از میله­ های کرومی برای استفاده در میله ­های پیستونی ، میله­ های سیلندری هیدرولیکی، میله­ های سیلندری پنوماتیکی یا بادی، ماشین­آلات پانچ، دستگاه پرس فشار، جرقیل، ماشین­آلات تزریق پلاستیک،ماشین­آلات بسته بندی و ماشین­آلات اتوماتیک و.. بسیار کاربرد دارند.

لوله پیستونی

میله ­های فولادی ضد زنگ آبکاری شده با کروم

این میله­ ها نیز بدلیل بهره گرفتن از روکش کروم دارای خواص مقاومت خوب در برابر خوردگی، مقاومت خوب نسبت به سایش، خاصیت مغناطیسی پایین و طول عمر بالایی هستند. از این نوع میله ­ها در ساخت ماشین­آلات غذایی ، ماشین­آلات شیمیایی ، ماشین­آلات بسته ­بندی، تجهیزات کارواش و سرویس خودرو و دیگر ماشین­آلات و تجهیزات پیشرفته استفاده میشود.

آبکاری کروم پیستونی

شرکت پویا استیل این افتخار را دارد تا با ارائه خدمات و محصولات مختلف و با کیفیت مطلوب به عنوان یک تولید کننده و وارد کننده معتبر لوله و میله کرومی ، لوله سیلندری کرومی ، لوله بالابر و آسانسوری و دیگر محصولات صنعتی مهم این حوزه. سهم کوچکی در رشد و تعالی صنعت کشور داشته باشد. و پاسخ به نیازهای مشتریان همراه با ارائه اطلاعات، یکی از دغدغه­ هایی است که همواره بدنبال اجرا و انجام آن به بهترین شکل ممکن هستیم. حتی اگر قصد خرید از مجموعه ما را ندارید خوشحال میشویم برای کمک به شما مشاوره رایگان در این زمینه ارائه کنیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *