لوله کرومی ابزاری پرکاربرد در صنایع

تصویر لوله کروم وکتور

لوله ­هایی که در همه صنایع کاربرد دارند و نبود آنها ساخت بسیاری از تجیزات و ماشین ­آلات و وسائل را ناممکن میسازد. لوله هیدرولیک، لوله آسانسوری و بالابر، لوله سیلندری از جمله لوله ­هایی هستند که با کروم ساخته میشوند. شرکت پویا استیل افتخار دارد تا ارائه کننده کامل ترین سبد محصولات شامل تمام انواع لوله ­ها و میل­ه ای کرومی و نیز واردکننده لوله سیلندری و وارد کننده میل کروم در انواع لوله سیلندری ترکیه­ای و لوله سیلندری چینی و … باشد. پویا استیل همواره افتخار داشته که صرفا فروشنده میل کروم یا لوله کروم نباشد و در بسیاری از پروژه ­های عظیم کشور به عنوان مشاور نیز خدمت رسانی کرده باشد. و در مطالبی که در وبسایت ما نیز مطالعه میفرمایید قصد داریم تا به شما در این زمینه اطلاعات بیشتری ارائه کنیم و شما را نیز در تجربیات فنی؛ علمی و بازرگانی خود در این زمینه شریک قرار دهیم. در این مطلب قصد داریم تا شما را با لوله کرومی ، کاربردهای آن و استانداردها و فاکتورهای مهم لوله کرومی آشنا کنیم.

لوله کروم

لوله ­های کرومی در دسته محصولات آلیاژ ضد خوردگی قرار دارند. و در جایی استفاده میشوند که شرایط رطوبت و قرارگیری در کنار منابع آبی یا سیالهای خوردنده و محیطهای اسیدی و فرسایشی نیاز به استفاده از لوله­ هایی را ایجاب میکند. که توان استقامت در چنین شرایطی را داشته باشند. بطور مثال جایی که هیدروژن سولفید یا موادی شبیه آن در کار است که بسیار خواص خورندگی دارند. بطور معمول از لوله­ های کرومی استفاده میشود. شرکت پویا استیل در زمینه ساخت این لوله ­ها در ایران از پیشتازان بوده است . امروز اما ظرفیت تولید پویا استیل صرفا محدود به میل کرومی و لوله کرومی نبوده بلکه میل کرومی سنگ خورده، شفت کروم، کروم سخت، لوله هیدرولیک، لوله سیلندری، لوله بالابر، شفت کروم سخت، لوله سیلندری H8، لوله سیلندری H9 و … نیز از جمله محصولات پویا استیل می باشد. همچنین به اطلاع میرساند این محصولات در استاندارد ASTM B117 قرار دارند و آزمایش اسپری نمک را با موفقیت پشت سر گذاشته ­اند.

لوله کرومی چیست؟

لوله­ای ساخته شده از آلیاژی که دارای درصد بالایی از کروم است. نسبتی که بطور معمول بالای 13% کروم است. همانطور که گفته شد لوله کرومی در گروه محصولات مقاوم به خوردگی یا به اختصار CRA دسته­بندی میشود. هرجا که لوله­ های دیگر نمیتوانند در برابر عوامل خورنده موجود در محیط و سایر عوامل تحمل داشته باشند استفاده از این نوع لوله ­ها بهترین راه­حل موجود خواهد بود.

این مطلب را حتما بخوانید: میل کروم یا شفت کروم؟

معمولا قطر خارجی لوله­ ها صیغلی و پولیش شده هستند. و دارای ضخامت­های متفاوتی از کروم هستند. سختی بر اساس شاخصی مثل 71-69 تعریف میشود و سطح نیز براساس شاخصهای استاندارد ارزیابی میشود. در پویا استیل انواعی از سایزها با ضخامتهای مختلفی از لوله ­های کرومی موجود داریم که برای طیف وسیعی از کاربردها در صنایع مختلف کاربرد دارند. جدای از موجودیها شما میتوانید بنا به نیاز خود لوله یا میله خود را با سایز و مشخصات مورد نظر خود سفارش دهید. و با بهترین کیفیت و کمترین زمان ممکن تحویل بگیرید. یکی از نکات مهم در سفارشات نوع بسته­بندی است. بسته­بندی لوله­ ها و میله­ های کرومی در پویا استیل از استانداردهای بین المللی بسته­بندی پیروی میکند. همچنین اگر نیاز به نوع خاصی از بسته­بندی دارید کافی است ما را درجریان قرار دهید تا نسبت به آن اقدام کنیم.

مزیت ­ها و توانایی ­های شرکت پویا استیل

یکی دیگر از مزیت­های ما موجودی اطمینان کافی برای پروژه ­های شماست. و از این رو با محاسبات مهندسی انجام شده در سفارشات شما کمبودی بوجود نخواهد آمد. شما میتوانید بر اساس میزان طول و قطر مورد نیاز خود لوله و میله ها را سفارش دهید. یکی از اصولی که شرکت سازمان پویا استیل به آن معتقد است اصول کسب و کار با محوریت مشتری­مداری است. اصولی که به کمک مدیریت ارتباطات با مشتری به نحوی مدیریت و هدایت میشود. تا مشتری مجموعه ما در همه روند خرید و استفاده از محصولات پشتیبانی و حمایت ما را همواره احساس کند. بطور مختصر اینجا به برخی از مزیت­های مهم پویا استیل اشاره میکنیم. در واقع دلایلی که شما پویا استیل را انتخاب میکنید:

مواد اولیه استاندارد

موادی که ما در لوله ­های کرومی استفاده میکنیم بطور معمول دارای استاندارد ST52.3 هستند. همچنان که استاندارد مواد اولیه میله­ های ما نیز دارای استاندارد 1045 هستند. البته که مواد اولیه فاقد استاندارد هم بنا به سفارش شما قابل تامین است.

مواد رنگ و پرداخت و پولیش استاندارد

تمام موادی که برای پرداخت و رنگ و پولیش سطوح استفاده میشوند از بهترین و باکیفیت ترین نوع مواداولیه هستند. تا بعد از آبکاری و پولیش و رنگ کردن به خواص و کیفیت مطلوب و مورد نظر دست پیدا کنیم. همچنین طی فرآیندی اطمینان پیدا میکنیم که چسبندگی و پیوستگی مناسب در محصول کاملا بدست بیاید.

تضمین کیفیت

در پویا استیل بعد اتمام آماده­سازی محصول عملیات بازرسی و کنترل کیفیت انجام میشود و تمام محصولات و قطعات طی این فرآیند به دقت مورد بازبینی قرار میگیرند. آزمایش ASTM B117 نیز برای برخی محصولات و بنا به درخواست مشتریان انجام میپذیرد.

سایر خدمات و ارزش­های افزوده

مواد قبل از آبکاری طی فرآیندی حتما سختی آزمایی میشوند. این باعث افزایش سختی کل سطح فلز میشود. که معمولا به حدود 55Rockwell ( C شاخص ارزیابی سختی سطح) به عمق” 0.050 میرسد. البته لازم به ذکر است که این افزایش سختی در برخی نواحی انجام نمیگیرد تا امکان خم کردن یا ماشین کاری و سوراخ کاری و .. در آن قسمت فراهم شود. بنا به سفارشات و کاربردهای خاص میتوان از ترکیباتی برای مضاعف نمودن مقاومت به خوردگی نیز استفاده کرد. خواص دیگری نیز برای کاربردهای خاص و رفع نیازهای خاص شما بوسیله ماشین­آلات و فرایندهای تولیدی ما میتواند طراحی و ساخته شود. لوله ­های کرومی پویا استیل میتوانند طیف بسیار وسیعی از نیازها و کاربردهای مورد نظر شما را پاسخ بدهند و مفید واقع شوند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *