معرفی لوله سیلندری

5/5 - (3 امتیاز)

لوله سیلندری چیست؟

لوله سیلندری یکی از تجهیزات کاربردی است که در صنایع مختلفی مانند خودروسازی ، ساختمان سازی ، تولید آسانسور و لوازم و تجهیزات مختلف به کار برده می شود که نشان دهنده کارایی این وسیله است . لوله سیلندری استاندارد ، لوله ای است با ضخامت بالا که از ویژگی های بارز آن می توان به تحمل فشار زیاد که این ویژگی یک مزیت محصول می شود چرا که هنگام نشست مقاومت زیادی دارند، این لوله ها سطح صیقلی و صافی دارند. همان طور که گفته شد لوله سیلندری در صنایع مختلفی کاربرد دارد که نشانگر کیفیت و قابلیت های این نوع لوله می باشد . در ادامه می خواهیم به  معرفی لوله سیلندری و بررسی علت استفاده از لوله های سیلندری بپردازیم تا بیشتر با این نوع لوله های صنعتی آشنا شوید .

دلایل استفاده از لوله سیلندری

شکل لوله سیلندری استاندارد به صورت استوانه است و دلیل الستفاده و کاربرد قابل توجه لوله های سیلندری به علت نوع لوله می باشد. دلایل استفاده از لوله های سیلندری عبارتند از:

  • لوله های سیلندری در مقایسه با نوع دیگر لوله ها به راحتی خم می شوند.
  • ساخت این نوع لوله ها بسیار ساده تر است.
  • اندازه گیری حجم لوله های سیلندری به علت استوانه ای بودن این نوع لوله ها ساده است.
  • عایق بندی این نوع لوله ها نیز ساده می باشد.

استفاده از لوله سیلندری در مراحل نصب و استفاده و همین طور در مقایسه با دیگر لوله بسیار آسان است که مزیت لوله های سیلندری محسوب می شود. لوله های سیلندری به علت این که استوانه ای شکل هستند موجب کاهش اصطکاک می شوند که بازدهی و کارایی این نوع لوله را افزایش می دهد که با بررسی نوع دیگر لوله متوجه می شویم همین موضوع می تواند راندمان و ماندگاری این تجهیزات را افزایش دهد. شکل لوله های سیلندری موجب می شود که حداقل مساحت سطحی ایجاد شود که این ویژگی سبب می شود که حداقل فشار بر روی موارد در جریان داخل لوله اعمال شود . این نوع لوله ها یکی از بهترین گزینه ها برای حمل روغن سیال هستند که علت آن هم توازن در توزیع فشار است که یک ویژگی منحصر به فرد است .

معرفی لوله سیلندر

ابعاد لوله سیلندری

لوله سیلندری تجهیزاتی هستند که ابعاد مختلفی دارند  و در سایز و اندازه های متفاوتی تولید و ارائه می شوند. این نوع لوله ها در دو مدل زیر و با ابعاد گفته شده> مشخص می گردند. این نوع لوله ها در دو نوع زیر می باشند:

  1. تلرانس H8، لوله هایی با تلرانس H8 در ابعاد 40*50 تا 300*250 می باشند.
  2. تلرانس H9، لوله هایی با تلرانس H9 از سایز 25*30 تا 100*115 می باشند.

لوله سیلندری از موارد و متریالی ساخته می شوند که استقامت و مقاومت بالایی دارند و با توجه به کارایی که دارند باید طبق استاندارد های تعیین شده ساخته شوند. لوله سیلندری هیدرولیک نوعی از لوله های سیلندری هستند که به واسطه آن می توان به حرکت دادن اجسام کمک کرد که این کار از طریق یک نیروی خطی امکان پذیر است .‌

انواع لوله سیلندری

لوله های سیلندری استاندارد انواع مختلفی دارند که هر کدام با توجه به ویژگی هایی که دارند در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. در زیر هر یک از انواع این لوله ها در معرفی می کنیم:

  • لوله های بادی کار سنگین

یکی از انواع لوله های سیلندری، لوله های بادی کار سنگین است. این نوع لوله ها برای اموری کارایی دارند که به صورت منظم و مداوم انجام می شوند. متریال سازنده این نوع لوله ها کروم سخت بدون درز می باشد .

  • لوله سیلندری صنعتی

لوله سیلندری صنعتی نوع دیگری از انواع مختلف لوله های سیلندری محسوب می شود . همان طور که از نام این لوله ها پیداست در صنعت کاربرد دارند و در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند ‌. با توجه به کارایی که لوله هایی صنعتی دارند از مقاوم ترین متریال تولید می شوند.

  • لوله سیلندری سنگ خورده

لوله های سیلندری سنگ خورده یا سیلندر های هیدرولیکی در صنایع و اموری مورد استفاده قرار می گیرند که سطح صاف و یکدست در روند کار تاثیر دارد و تولید این نوع لوله ها با دقت بالایی انجام می شود تا سطح آن هموار باشد .

  • لوله سیلندری توقف

لوله سیلندری توقف ، لوله هایی هستند که از غلاف های فلزی ساده که حول یک میله قرار دارند ، تشکیل شده است . کاربرد این لوله زمانی است که سیلندر ها دچار مشکلی فنی شده است .

لوله سیلندری های وارداتی

لوله سیلندری چینی لوله هایی هستند که توسط برند چینی تولید می شوند و در ابعاد و مدل های مختلفی عرضه می شوند . این نوع لوله ها توسط متریال هایی با کیفیت ساخته شده اند و یکی از انواع این لوله ها لوله سیلندری چینی ST52 H8 است .

لوله سیلندری ترکیه ای نیز نوع دیگری از لوله های سیلندری است که به داخل کشور وارد می شوند ، این نوع از لوله های سیلندری نیز کیفیت مناسبی دارند و وارداتی می باشند .

معرفی لوله سیلندری

در پایان

با توجه به این که لوله سیلندری امروزه کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد ، تهیه این نوع لوله ها با کیفیت مناسب می تواند دغدغه افراد بسیاری باشد. جهت خرید لوله های سیلندری استاندارد و با کیفیت باید به یک مجموعه مورد اعتماد مراجعه کرد تا یک محصول درجه یک و مناسب خریداری کرد . شرکت پویا استیل که با عنوان  لوله سیلندری ایمان زاده نیز شناخته می شود یکی از معتبرترین مراکز عرضه کننده لوله سیلندری می باشد. لوله سیلندری ایمان زاده ارائه کننده انواع لوله سیلندری است که بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ها را دارا می باشند.

این مجموعه یکی از مراکز فعال و با سابقه در این حوزه است که مشتریان زیادی دارد. انواع لوله های سیلندری چینی ، ترکیه ای و هیدرولیک را می توانید از مجموعه پویا استیل خریداری کنید . هر نوع لوله سیلندری که مد نظر داشته باشید می توانید در این مجموعه بیابید ، ضمانت کیفیت و قیمت به مشتریان پویا استیل داده می شود که یک خرید رضایت مند را تجربه کنند. چنانچه قصد خرید لوله های سیلندری را برای کسب و کار خود دارید به وب سایت پویا استیل مراجعه کنید و با کارشناسان این مجموعه ارتباط بگیرید تا بهترین گزینه ها به شما معرفی شوند.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *