5 نکته مهم در مورد تعمیرات سیلندرهای هیدرولیکی

5 نکته مهم در مورد تعمیرات سیلندرهای هیدرولیکی

4.7/5 - (16 امتیاز)

همانطور که در مطالب پیشین نیز گفته شد سیلندرهای هیدرولیکی بسیار پرکاربرد و در صنایع مختلف از آنها استفاده­های مختلفی میشود. یکی از اصول اساسی صرفه­جویی در هزینه­ و وقت برای صنایع رعایت اصول و ضوابط درست تعمیرات و نگهداری است . در مطلبی جدا به 5 اشتباه رایج در این زمینه اشاره کردیم . در این مطلب قصد داریم تا شما را با 5 نکته مهم در رابطه با تعمیرات آنها آشنا کنیم. تعمیرات سیلندرهای هیدرلیکی که بر پایه لوله و میله­های سیلندری ساخته میشود. باید بر اساس استانداردهای بین المللی صورت گیرد نه تجارب شخصی. چرا که افراد بنا به سلایق و شیوه­های مختلف بعضا دست به تغییراتی میزنند که بی بازگشت بوده و هزینه سنگینی به پروژه وارد میکند. پس در این مطلب همراه ما باشید تا این نکات را با هم مرور کنیم:

انواع خاصی از تجهیزات هیدرولیکی مانند جرثقیل ، بولدوزر، آتش نشانی ، تراکتور و دیگر وسائل ساخت و ساز متکی به سیلندرهای هیدرولیکی هستند. تجهیزاتی که به عنوان یک محرک مکانیکی نیروی یک طرفه را تامین میکنند. تمام سیلندرهای هیدرولیکی شامل اجزای اساسی مثل پمپ، سیلندر ، شیر، فیلتر و غیره . برای تعمیرات و نگهداری اصولی و صحیح فرد مسئول باید دانش کافی در مورد سیلندرهای هیدرولیکی داشته باشد. آسیب به درزگیرها (مهر و موم) یکی مرسوم ترین خرابی­های سیلندرهای هیدرولیکی است. این خرابی در نتیجه اتصالات غلط ، خوردگی و فلزکاری نامناسب و …. معمولا بوجود می­آید. آلودگی سیال ،به میله پیستونی یا سطح درزگیر آسیب میرساند. تراز نامناسب سیلندر، قرارگیری بار نامناسب میتواند به یاتاقان­های میله یا میله پیستنی آسیب برساند. دمای خیلی زیاد و انفعالات شیمیایی میتواند دلایل دیگر آسیب رسیدن به سیستم باشد.

قبل از اجرای تعمیرات حتما بطور مناسبی سطوح را تمیز کرده و درپوش و لوله­ها را از آن جدا کنید. بعد از جدا کردن قطعات آب درون سیستم را تخلیه کرده و بعد از آن وقت آن میرسد که تعمیر را شروع کنیم. برای اینکار ما ابزاری مناسب نیاز داریم. کیت مهر و موم مناسب مالچ لاستیکی، پانچ، انبردست، پارچه گل خاکی و آچار گشتاور ابزار مورد نیاز برای تعمیر هستند. نشست سیلندر هیدرولیکی رایج ترین مسئله­ای است که منجر به تعمیر سیلندر میشود. جدا کردن سیلندر، تشخیص علت خرابی ، ترمیم یا تعویض قطعات معیوب و بازسازی سیلندر مراحلی است که در تعمیر سیلندر وجود دارد و باید مرحله به مرحله انجام شود. در طی مراحل تعمیر سیلندر هیدرولیک ، همیشه نکات مربوط به تعمیر سیلندر که در زیر آمده است را در نظر بگیرید.

  1. اگر شما سیلندر هیدرولیک را به عنوان بخشی از تعمیر جدا کنید. فقط قسمت خراب شده را بازرسی نکنید . بلکه تمام قطعات سیلندر را بررسی کنید.
  2. نوارهای پوششی هیدرولیک ( که با نام حلقه راهنما نیز شناخته میشوند) که برای هدایت پیستونها استفاده میشود. استفاده و مونتاژ این نوار یا باند پوششی را فراموش نکنید چرا که از برخورد مستقیم فلز با فلز در سیستم شما و اصطحکاک و فرسایش ان جلوگیری میکند.
  3. خرابی نابهنگام در مهروموم یا درزگیر میله نشان دهنده خمیدگی در لوله است. بنابراین درصورت مشاهده چنین رویدادی باید این علت را در وهله اول بررسی کرد.
  4. ابزارهای فلزی سطح استوانه را خراشیده و باعث ایجاد مشکلاتی مانند خوردگی میشود. بنابراین همیشه بهترین ابزارها را برای تعمیرات استفاده کنید تا بیشترین تطابق و کمترین آسیب را برای محصول شما داشته باشند.
  5. سیلندرهای بزرگتر هیدرولیک برای انجام عملیات از فنرهای با تنش (فشار) بالا برای اجرای عملیات استفاده میکنند. بنابراین اگر در این حوزه تجربه کمی دارید هنگام کار با چنین سیلندرهایی بسیار مراقب باشید.
  6. برای تعویض و جاگذاری مهر و مومها سایز موجود آنها را اندازه­گیری نکنید. چراکه این ابعاد تحت تاثیر عوامل محیطی فشردگی یا گسترش خواهند داشت.

در غالب بخشی از برنامه و روند نگهداری سیلندرهای هیدرولیک همیشه میله­ها ، مهر و موم­ها و یاتاقان­ها را بررسی کنید. و در طول بازرسی اگر در قسمتی از میله زبری یا ناهنجاری ملاحظه کردید. بدانید سیستم شما در معرض خطر است. زیرا سطح زبر باعث افزایش اصطحکاک میشود. بنابراین لازم است تا میله صیقل (پولیش) داده شود تا میزان اصطحکاک کاهش پیدا کند. این روشها و دستورالعمل­های استاندارد تعمیر و نگهداری باعث کاهش حداکثری نقص و خرابی در سیستم می شود.

شرکت پویا استیل همیشه پیشرو در ارائه مشاوره و راهنمایی در استفاده از محصولات قابل عرضه خود است. بنابراین میتوانید با تماس با کارشناسان ما از مشاوره رایگان استفاده کرده و محصولی مطمئن خریداری کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + دو =