خم کردن یا برش دادن لوله های کرومی

لوله کرومی جدید

لوله ­های قدرتمند کرومی را چگونه میتوان خم کرد یا برش داد؟. این سوالی است که شاید به نظر بعضی خیلی اهمیت نداشته باشد. اما بد نیست بدانید بسیاری از حوادثی که در صنعت روی میدهد به این دلیل است که ما بسیاری از دستورالعمل­های استاندارد را نمیدانیم. و بعضا اقدامی را بدون توجه به استانداردهای بین المللی آن انجام میدهیم. شاید پیش آمده که محصولی را خریداری کرده­ایم اما آنگونه که باید پاسخگوی نیاز ما نبوده یا طول عمر محصول به میزان ادعای سازنده نبوده است. یکی از دلایل عمده آن میتواند این باشد که ما نحوه صحیح نگهداری و استفاده از آن محصول را نمیدانیم. که البته این موضوع کاملا بر عهده تولیدکنندگان و فروشندگان است. که باید در رابطه با نحوه نگهداری تعمیرات و استفاده از محصول به میزان کافی و درست اطلاعات در اختیار مصرف­کنندگان قرار دهند. بنابراین ما در این مطلب میخواهیم بخشی از این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهیم. میخواهیم بررسی کنیم که آیا میشود لوله­ های کرومی را برید یا خم کرد یا خیر. و اگر این امکان وجود دارد چگونه این اتفاق باید بیوفتد و استانداردهای بین المللی آن چگونه است. پس در آخر این مطلب شما خواهید دانست که چگونه میتوانید یک لوله کرومی را خم کنید و یا برش دهید.

ما در مورد لوله­ هایی بیشتر صحبت میکنیم که از جنس مس با روکش کروم هستن. این نوع از لوله­ ها برای استفاده کردن به لحاظ جنس سخت­تر هستند. و بعضی از مصرف­کنندگان از آنها امتناع میکنند. چراکه بدلیل داشتن روکش کروم دیگر براحتی خم یا بریده نمیشوند. و یا اینکه اگر روکش کرومی لوله­ ها کیفیت مناسبی نداشته باشد . پوشش کرومی در هنگام بریده شدن یا خم کردن دچار پوسیدگی یا ترک­­خوردگی میشوند. این نوع از لوله­ ها بسیار در لوله­کشی­های با سطوح با کیفیت مثل لوله­کشی در حمام یا آشپزخانه کاربرد دارند. جایی که به لحاظ زیبایی نیز استفاده از این نوع لوله­ ها در شرایط دائمی انتخابی مناسب­تر است.

خم شدن تدریجی با ابزار صحیح خمش، مثل فنرهای خمشی که در طول لوله برای خم کردن قرار میگیرند. انجام میشود. که این باعث میشود تا سرتاسر لوله از خراشیده شدن محافظت شود. واگر به آرامی خم شود عملکرد لوله را کنترل میکند و یکنواختی سطوح لوله را حفظ میکند. بهترین روش برای خم کردن هر نوع لوله با ابزار مناسب بخصوص برای لوله ­های مسی را ما در پویا استیل به شما معرفی خواهیم کرد. این بخشی از مشاوره رایگان و خدمات پس از فروش ماست که شما از آن استفاه خواهید کرد. اتصالات فشرده سازی با کیفیت یکسان با جنس لوله و کروم کاری است که بسیار در اتصالات لوله ­ها به یکدیگر رواج دارد و باید از اتصالات با کیفیت مناسب و همسان با لوله استفاده کرد. برای استفاده از این اتصالات مناسب باید طول لوله مورد نیاز و طول اتصالات به دقت قبل از برش اندازه­گیری شود. اتصالات مستقیم یا با زاوبه 90درجه یا حتی 60درجه برای کارهایی استفاده میشود که یک نقشه کاملا آماده و تنظیم شده در اختیار شماست. همیشه استفاده از پیچ و مهره ­های غیر دندانه­دار یا بست­ها در این نوع اتصالات میتواند به کروم آسیب بزند. میتوانید سرپیچ کرومی را که محکم کرده­اید با یک پارچه بپوشانید تا اطمینان پیدا کنید هیچ ردگذاری اتفاق نمی­­افتد.

اتصالات فشاری سرعتی مناسب همچنین برای این نوع لوله ­کشی استفاده میشوند. اما شما باید بخاطر داشته باشید پوشش کروم رو بردارید چرا که داخل اتصال یک حلقه محکم فولاد ضدزنگ وجود دارد. که به اندازه کافی البته برای محکم نگه­داشتن کروم مناسب نیستند و خیلی به چفت و بست شدن آن کمک نمیکنند. یا به عبارت بهتر برای مدت طولانی و ادامه­دار مناسب و کافی نخواهد بود.

لوله های کرومی

برش لوله ­های کرومی

بریدن لوله ­های کروم به روشهای مختلفی انجام میشود. بهترین روش اما استفاده از یک اره خوب به همراه یک پایه نگهدارنده لوله است که آنرا محکم نگهداشته و برش انجام شود. حتما مواظب باشید تا بدنه لوله از دندانه ­های اره محفوظ بماند و به باقی سطح آسیبی به هیچ عنوان نرسد. ممکن است که فکر کنید قسمتی از لوله هم کار خواهد کرد. اما سطح کروم سخت لوله خیلی زود لوله شما را صاف میکند و روش برش را گران تمام خواهد کرد. حتما به یاد داشته باشید که برش لوله ­های فلزی انتهایی تیز برای شما به جا خواهند گذاشت که باید به آن دقت شود. لوله کروم را میتوان به همراه اتصالات لحیم­کاری کرد. اما باید اطمینان یابید که روکش کروم از روی لوله برداشته شده باشد تا پیوستگی تضمین شود. برای این منظور شما میتوانید با استفاده از کاغذ شنی یا کاغذ سنباده اینکار را انجام دهید. لازم است تا قبل از لحیم­کاری حتما با یک تکه پارچه پشمی یا .. سطوح لوله را به خوبی تمیز کنید.

لوله ­کروم بعضا فقط در هنگام نصب قابل مشاهده است و پس از عملیات لوله­کشی دیگر قابل مشاهده نیست. معمولا باید آن را زیر کف قرارداد یا بوسیله پوششی از پلاستیک یا مس آن را پنهان کرد. استفاده از پلاستیک و مس باعث کاهش هزینه ­ها خواهد شد.

حتما توصیه میکنیم برای ایمنی بیشتر در هنگام نصب از دستکش برای جلوگیری از برخورد با نقاط تیز و همچنین از ماسک برای جلوگیری از ورود ذرات گرد و غبار و خاک به داخل ریه استفاده کنید. حتما.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *