بررسی ویژگی های هارد کروم تایوانی

امتیاز دهید.

در این مقاله تفاوت بین میل کروم و هارد کروم تایوانی را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

همانطور که می دانید میل کروم معمولی قطری بین ۱۰ تا ۱۶۰ میلی متر دارد ولی هارد کروم از قطر ۱۶ میلیمتر تا ۱۶۰ میلی متر تولید می شود.

از نظر درجه سختی سطح هر دو نوع میل کروم و هارد کروم دارای سختی سطحی بین ۵۰ تا ۶۰ را کول هستند. طول شاخه ها هم بین ۳ الی 8 متر تولید می‌شود و این مورد هم بسته به قطر در ساخت میل کروم و هارد کروم مشابه است.

ضخامت پوشش کروم روی میلگرد در هر دو نوع ۲۵ میکرون کروم در شعاع است. هارد کروم ها بیشتر برای محیط های پر خطر و با تنش بالا کاربرد دارند ولی میل کروم های معمولی در محیط های با تنش پایین به کار می روند.

راهنمای جامع خرید میل هارد کروم

تولید هارد کروم

تفاوت هارد کروم تایوانی با میل کروم

تفاوت اصلی هارد کروم تایوانی با میل کروم ان در عمق نفوذ سختی است. در یک هارد کروم سختی عمقی برابر با 50 تا ۶۰ راکول در نظر گرفته می شود.

برای ایجاد این سختی عمقی از روش آبکاری – سختکاری استفاده می شود. به هارد کروم اصطلاحا میل کروم اینداکسیون شده نیز می‌گویند.

یک شباهت دیگر میل کروم و هارد کروم نوع آلیاژ به کار رفته است. در هر دو نوع از آلیاژ فولاد CK45 با تلرانس F7 استفاده شده است.

از میل کروم های معمولی جهت ساخت انواع جک آسانسوری، هیدرولیکی و آنتنی استفاده می شود. همچنین جهت ساخت جک های پنوماتیکی میل کروم معمولی کاربرد دارد.

به طور کلی در محیط هایی با تنش و خطر پایین جک های معمولی با میل کروم ساده به کار می روند.

در جک های هیدرولیکی مثل جک های بازویی یا ماشین های راهسازی استفاده از هارد کروم رایج است. هر جا که تنش و خطر بالا باشد باید جک هایی که با هارد کروم ساخته شده اند به کار برد.

کاربرد مهم دیگر هارد کروم ها در ساخت شفت لاینر بلبرینگ است. هارد کروم ها به علت دارا بودن سختی مناسب عمقی برای ساخت محورهای دقیق و میل بلبرینگ های اسکرو نیز کاربرد دارند.

خرید هارد کروم

مجموعه پویا استیل یکی از ارائه دهندگان انواع میل کروم و هارد کروم با تنوع بالا است. در این مجموعه انواع هارد کروم ترکی، ایرانی، چینی، تایوانی و غیره عرضه می‌شود.

مشخصات و خرید انواع هارد کروم

بسته به کشور سازنده هارد کروم های مجموعه پویا استیل قیمت های متفاوتی دارند. هارد کروم تایوانی مانند سایر مدل‌ های هارد کروم آبکاری شده است.

روش آبکاری آن الکترولیز است. کشور تایوان در زمینه صنعت فولاد حرف اول را می‌زند و صادر کننده آن به کشورهای جهان می.باشد.

بررسی عوامل اختلاف قیمت هارد کروم ها

علت تفاوت قیمت هارد کروم تفاوت ضخامت لایه کروم کشیده شده بر روی میلگرد است. روکش کروم کشیده شده بر روی فولاد به این محصول قابلیت های زیادی بخشیده است.

بنابراین در قیمت تمام شده آن تاثیر زیادی دارد. میزان مقاومت سطح فولاد در برابر ساییدگی به روکش کروم آن بستگی دارد.

در طراحی هارد کروم ها لایه های چسبنده قوی در نظر گرفته شده است، این امر کمک می‌کند اجرای آنها موفقیت آمیز انجام شود.

همچنین اصطکاک به حداقل برسد. تحمل هارد کروم ها در برابر گرما بسیار بالا می باشد.

این محصول را میتوان در دمای ۴۰ درجه سانتیگراد نیز نصب کرد. هارد کروم ها دچار اکسیداسیون نمی‌شوند و مناسب نصب در محیط های مرطوب می باشند.

در صنایعی مثل قالب سازی، خودرو و ابزارآلات ماشین از هارد کروم استفاده می شود.

 ویژگی های هارد کروم تایوانی

از ویژگی های هارد کروم تایوانی قابلیت بالای ضد سایندگی آن است. همچنین سازگاری این محصول بسیار بالا است و در محدوده گسترده تری قابل کاربرد می باشد.

ساختار این محصول کشور تایوان حرفه ای است و میتوان در محیط‌هایی با تنش بالا آن را به کار برد. آبکاری کروم این محصول به شکل کاملا صاف و با منافذ ریز انجام شده است.

روکش کروم نسبت به سایر پوشش های کربنی یا پلیمری از نظر اصطکاک بهتر است و بنابراین در هارد کروم ها قابلیت ضد اصطکاک بسیار بالا است.

جمع بندی نهایی

هارد کروم نوعی میلگرد فولادی است که با کروم پوشانده شده است و سختی عمقی بین ۵۰ تا ۶۰ راکول به روش آبکاری – سخت کاری در آن لحاظ شده است.

این نوع میل کروم علاوه بر ظاهر براق و زیبا دارای قابلیت ‌هایی است که کاربرد آن را برای محیط پر تنش رایج کرده است.

از ویژگی‌های اصلی آن مقاومت بالا در برابر اصطکاک، سایش و خوردگی را می توان نام برد. تحمل دمای بالا و سختی زیاد جزء دیگر خواص این میل کروم است.

به علت تحمل گرمای بالای این محصول در دماهای تا ۴۰۰ درجه سانتی گراد دچار اکسیداسیون سطحی نمی شود.

کاربرد اصلی هارد کروم در صنعت ساخت جک های هیدرولیکی است. در ماشین های کشاورزی و سنگین، خودروهای معدنی و دستگاه‌های پرس این نوع جک به کار می رود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *