میل کروم چیست؟ از ویژگی تا قیمت میل کروم

میل کروم چیست؟ از ویژگی تا قیمت میل کروم

4.7/5 - (20 امتیاز)

میل کروم

به طور کلی می توان گفت، میل کروم از نوعی آلیاژ کروم ساخته شده است. مهمترین مشخصات و ویژگی های میل کروم یا شافت کروم عبارتند از:

  • درجه سختی بالا این محصول
  • مقاومت خیلی عالی در برابر سایش
  • مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی
  • تحمل فشار و رطوبت

میل کروم به دلیل مقاومت بالا در رطوبت، در محیط های مرطوب می توان یک انتخاب ایده آل باشد. کیفیت کرومی که بکار رفته شده تاثیر چشمگیری بر روی قیمت شفت کروم ندارد ولی در قدرت و استحکام شفت کروم نقش مهمی رو دارد. فلز کروم یا میل کروم به طور طبیعی به رنگ خاکستری در طبیعت یافت می شود و به آسانی دچار تغییر رنگ نمی شود. میل کروم به دلیل دارا بودن درجه سختی زیاد، برای کارهایی مثل جوش کاری یا محیط هایی که فلز باید جوش بخورد قابل استفاده نیست.

آلیاژ میل کروم که با نام شافت کروم هم شناخته شده است، جزء آلیاژهای مربوط به حوزه صنعتی و خاص بوده و هست که جنس زیرساخت آن از فولاد CK45 است. این فلزات دارای روکش کروم می باشد. شافت هارد کروم به صورت عمده برای ساخت جک هیدرولیک و یا پنوماتیک استفاده می شود.[/vc_column_text]

ویژگی میل کروم

از ویژگی های اصلی شفت هارد کروم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سطحی صاف و یکنواخت بودن
  • مقاومت بسیار بالا در برابر سایش
  • به عنوان یک لاله ی پوششی در اکثر ماشین ها و وسایل حمل و نقل هم به کار می رود.

این مقاله مرتبط را حتما بخوانید: چرا باید از میل کروم استفاده کنیم؟

به صورت کلی در صنعت لایه ای که به عنوان لایه داخلی در ماشین ها ساخته می شود از جنس آهن است و لایه رویی از جنس کروم، مجموع این لایه ها به عنوان شافت یا شفت هارد کروم شناخته می شود.

جالب است بدانید میل کروم حتی تا دمای 400 درجه سانتی گراد مقاومت دارد و حتی در دماهای بیش از این شافت هارد کروم تغییری در عملکردش نشان نمی دهد.

موارد کاربرد شفت هارد کروم معمولی

از دیگر ویژگی های آلیاژ میل کروم یا میل هارد کروم، مقاومت در برابر فشار، ضربه و خوردگی، صافی سطح و کیفیت یکنواخت است. شفت کروم به دلیل اینکه روکش کروم دارد در شرایط مثل اصطکاک بالا و محیط های مرطوب و آبی کاربر زیادی دارد.

مشاهده مشخصات: شافت کروم معمولی

کاربرد شفت هارد کروم

شفت هارد کروم قابلیت این را دارد که بدون اینکه تغییر رنگ بدهد استفاده شود چون کروم از جنس فلز براق است و به همین دلیل نیازی به تغییر رنگ نیست، حتی ضد زنگ نیز است و لایه روکش نیازی نیست داشته باشد. در اثر اکسایش هم سیاه نمی شود.

تولید میل هارد کروم

میل کروم در اندازه و سایزهای مختلفی قابل تولید می باشد که اندازه طبیعی آن بین 20 میلی متر تا 70 میلی متر است. کشورهای مطرحی که در تولید شفت کروم پررقابت هستند میتوان به رومانی، ترکیه، چین و ایران اشاره کرد.

قیمت میل کروم یا شفت هارد کروم

محاسبه هزینه قیمت شافت هارد کروم به موارد چون: لایه داخلی، سایز میل کروم بر اساس متر و قطر پوششی هارد کروم بستگی دارد.

قطر پوششی شفت کروم باید استاندارد باش و حداقل 15 میکرون و تا حداکثر 20 میلی متر باشد.

فلزات دیگرای که همانند لایه داخلی شفت کروم استفاده می شود، مس و آلومینیوم است که قیمت شافت و کاربردهای مختلفی که دارد باعث تفاوت آن است.

اگه در مورد میل کروم یا شفت کروم و یا هارد کروم سوالی دارید و یا قصد ثبت سفارش دارید حتما به بخش ارتباط با ما سر بزنید، متخصصان پویا استیل در خدمت شما هستند.

[/vc_column][/vc_row]

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =