عوامل مؤثر بر قیمت لوله سیلندری

امتیاز دهید.

مقدمه

یکی از انواع لوله های بسیار پرکاربرد در صنایع، از صنایع غذایی گرفته تا صنایع پتروشیمی و خودروسازی و …، لوله سیلندری می باشد.

از آنجایی که گستره و میزان کاربرد این لوله ها، بسیار وسیع و زیاد است، یکی از مسائلی که توجه مصرف کنندگان این محصولات را به خود معطوف می کند، قیمت لوله سیلندری می باشد.

در این مطلب ضمن معرفی مختصر این لوله ها و جایگاه آنها در صنایع، به عوامل مؤثر بر قیمت آنها خواهیم پرداخت.

لوله سیلندری؛ لوله های باکیفیت، مستحکم و بدون نشتی

لوله سیلندری نوعی از لوله فولادی ضد زنگ با دقت بالا است که توسط فرآیند کشش سرد یا نورد گرم پردازش و تولید می شود.

از آنجا که دیواره های داخلی و خارجی لوله های سیلندری فولادی، فاقد لایه اکسیدی، بدون نشتی تحت فشار بالا، دقت بالا، پرداخت بالا، بدون تغییر شکل در خمش سرد و بدون ترک هستند، این لوله ها عمدتاً برای تولید قطعات پنوماتیک یا هیدرولیک استفاده می شوند.

مانند لوله های سیلندری مورد استفاده در انتقال سیالاتی نظیر روغن که می توانند لوله های بدون درز باشند. ترکیب شیمیایی لوله های سیلندری معمولاً شامل کربن C، سیلیکون Si، منگنز Mn، گوگرد S، فسفر P و کروم Cr است.

مزیت لوله سیلندری

از آن جایی که لوله های سیلندری به دلیل دقت و حساسیتی که در فرآیند ساختشان صورت می گیرد و نیز بهره گیری از مواد اولیه مرغوب و استاندارد در روند تولید آلیاژشان، لوله های مستحکم، مقاوم و بدون نشتی هستند، کاربردهای بسیار و بالطبع تقاضای فراوانی در صنایع مختلف فعال در هر کشوری دارند. از جمله کاربردهای لوله های سیلندری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صنایع تولید جک های هیدرولیک
  • خطوط لوله انتقال سیالات
  • لوله دیگ بخار
  • لوله هیدرولیک در صنایع خودروسازی
  • حفاری نفت و گاز و صنایع پتروشیمی
  • صنایع تولید مواد غذایی، آشامیدنی، محصولات لبنی و …
  • صنایع تولیدکننده ماشین آلات صنعتی
  • صنایع شیمیایی
  • معدن
  • ساخت و ساز و دکوراسیون و …

عوامل مؤثر بر قیمت لوله سیلندری

از عوامل مؤثر بر قیمت لوله سیلندری می توان به روش ساخت این لوله ها که منجر به تولید نوع خاصی از لوله با کاربردهای منحصر به فرد می شود، اشاره کرد.

قابل ذکر است که انواع لوله های سیلندری از آلیاژ فولاد ST52 تولید می شوند. این لوله ها بر اساس روش ساخت به دو نوع لوله سیلندری H8 و لوله سیلندری H9 دسته بندی می شوند.

لوله های H8، لوله هایی هستند که در مراحل نهایی تولیدشان، به منظور دستیابی به خواص سطحی مطلوب و بهینه، از روش هونینگ کاری (Honing Process) استفاده می شود.

تفاوت این لوله ها با لوله های H9 در این است که روش پرداخت سطح لوله های H9، روش سنگ زنی ساچمه ای می باشد. قیمت لوله های سیلندری بر اساس اینکه در کدام دسته قرار داشته باشند، متفاوت خواهد بود.

از جمله دیگر عوامل مهم مؤثر بر قیمت لوله سیلندری، می توان به ابعاد و کاربرد این لوله ها اشاره کرد. همانطور که می دانید یکی از مشخصه های اصلی لوله های سیلندری، ضخامت این لوله ها می باشد.

ضخامت آن ها حاصل تفریق قطر خارجی و قطر داخلی لوله است. به طور معمول قطر خارجی این لوله ها هنگام تولید، عددی در بازه 60 تا 230 میلی متر می باشد. برای قطر داخلی نیز این عدد در بازه بین 50 تا 200 میلی متر در نظر گرفته می شود.

فروش لوله سیلندری بر حسب کاربرد این لوله ها و نیاز واحدهای صنعتی مختلف و درخواست کارفرما صورت می گیرد.

بسته به اینکه نیاز صنایع چه بوده و چه نوع لوله سیلندری با چه مشخصاتی اعم از طول، تناژ محصول، ابعاد، ضخامت، کیفیت ساخت، نوع آلیاژ و مواد اولیه به کار رفته در تولید محصول و … مورد نیاز باشد، لوله های سیلندری متفاوتی ارائه می گردند.

مؤلفه های فوق الذکر، از جمله اصلی ترین عواملی هستند که می توانند در قیمت این لوله ها تأثیر مستقیم داشته باشند.

بررسی قیمت لوله سیلندری در بازار جهانی

پویا استیل برادران؛ تأمین کننده معتبر و مجری فروش لوله سیلندری باکیفیت

مجموعه مجرب و خوش سابقه پویا استیل برادران که چندین سال است در حوزه تأمین و عرضه انواع لوله های پرکاربرد در صنعت فعالیت می نماید، با بهره گیری از پرسنل متخصص و متعهد سعی در شناخت نیاز بازار به لوله های سیلندری نموده است.

از این رو اقدامات لازم را در جهت تأمین باکیفیت ترین انواع لوله های سیلندری متناسب با نیاز صنایع انجام داده است.

در مجموعه پویا استیل می توانید ضمن دریافت راهنمایی های تخصصی و جامع در حوزه فروش لوله سیلندری، مناسب ترین و بهینه ترین محصول را برای پیشبرد هر چه بهتر و مطلوب تر واحد صنعتی خود تهیه نمایید.

هنگام انتخاب و خرید این محصولات، لیست قیمت لوله سیلندری با توجه به درخواست کارفرمایان گرامی ارائه می شود. در این لیست، مشخصات محصولات همراه با قیمت فروش آنها به طور کامل لحاظ شده است.

انواع میله کروم نیز در این مجموعه در کنار طیف گسترده محصولات فولادی و اصل و باکیفیت قابل عرضه می باشند. جهت دریافت قیمت انواع میله کروم نظیر قیمت CK45 می توانید با کارشناسان مجموعه ارتباط حاصل نمایید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.