لوله سیلندری استیل؛ از کاربرد تا مزیت های این لوله سیلندری

امتیاز دهید.

لوله ها یکی از مهم ترین ابزارهای صنعتی هستند که در صنایع مختلف ماشین سازی، کارخانه ها، صنایع مکانیکی و … مورد استفاده قرار می گیرند. لوله سیلندری استیل، یکی از معروف ترین لوله های سیلندری است که می تواند برای صنایع مختلفی مورد استفاده قرار گیرد.

با توجه به ویژگی های فوق العاده فلز استیل، این فلز در بسیاری از ابزارهای صنعتی به کار می رود. به همین خاطر، انتخاب لوله سیلندری ساخته شده با استیل می تواند برای بسیاری از صنایع مفید باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی های مختلف لوله های سیلندری استیل آشنا کنیم.

لوله سیلندری استیل چیست؟

لوله سیلندری یکی از انواع لوله های تولید شده در کشورهای جهان است که با سطح مقطع بزرگ و توخالی به تولید می رسد. لوله سیلندری با فلز استیل در صنایع سنگین کاربرد بسیار زیادی دارد. به طور مثال، برای ساخت خودروهای سنگین مانند جرثقیل، از لوله سیلندری استفاده می شود.
اگرچه برخی از لوله های سیلندری از جنس فولاد یا کروم هستند؛ اما لوله های سیلندری که با استیل نیز طراحی می شوند، کیفیت خوبی دارند.

اکثر لوله های سیلندری استیل بدون درز به تولید می رسند. به این دلیل که باید مقاومت بسیار زیادی در برابر نیرو داشته باشند. بدیهی است که وجود یک درز بر روی لوله سیلندری، باعث کاهش مقاومت آن می شود. لوله سیلندری با دو روش سرد و گرم جوش داده می شوند و می توانند برای صنایع مکانیکی که بر اساس فشار بالا هستند، مورد استفاده قرار گیرند.

کاربرد لوله سیلندری

ویژگی های بارز لوله های سیلندری

هر یک از محصولات پویا استیل بر اساس نیاز صنایع مختلف، پرکاربرد هستند. لوله سیلندری به دلیل اینکه مقاومت بالایی دارد، می تواند در بسیاری از صنایع سنگین مورد استفاده قرار گیرد. ضخامت لایه های داخلی لوله های سیلندری متغیر و به دو صورت لوله سیلندری H8 و لوله سیلندری H9 می باشد.

سطح داخلی لوله های سیلندری باید براق و صیقلی باشد تا بتواند مایعات مورد نیاز برای صنایع را از داخل خودش عبور دهد. بنابراین، بهترین لوله سیلندری استیل باید دارای سطح داخلی صیقلی و صافی باشد. لوله های سیلندری دارای مقاومت بالایی در برابر نشت می باشند و همین موضوع، یکی از مزیت های لوله های سیلندری محسوب می شود.

مزایای لوله سیلندری تولید شده با استیل در صنعت

لوله سیلندری به دلیل اینکه با فرآیند خاصی و بدون درز به تولید می رسد، می تواند مزیت های بسیار زیادی را به همراه داشته باشد. استیل به عنوان یک فلز ضد زنگ، می تواند گزینه خوبی برای استفاده جهت ساخت لوله سیلندری باشد.

 • جذب بهتر و بیشتر انرژی
  طراحی لوله سیلندری باید به گونه ای باشد که بتواند انرژی را سریع تر و بهتر جذب کند. به همین خاطر، اموری که با کمک لوله های سیلندری انجام می شوند، سرعت بسیار بالایی دارند.
 • اصطکاک پایین
  یکی دیگر از مزیت های لوله های سیلندری استیل این است که اصطکاک بسیار پایینی دارند. دلیل این موضوع هم قطر بسیار کم این لوله ها هستند.
 • سبک بودن لوله های سیلندری
  یکی دیگر از ویژگی ها و مزیت های لوله های سیلندری این است که وزن بسیار پایینی دارند. به همین خاطر، حمل و نقل لوله سیلندری و انواع دیگر لوله های سیلندری با سهولت انجام می شود.
  • دارای مقاومت بسیار بالا در مقابل شکستن، جوش دادن و فشار
  یکی دیگر از مزیت های لوله سیلندری استیل، مقاومت بالای این لوله در برابر شکستن، جوش دادن و فشار است. لوله های سیلندری استیل به دلیل اینکه از فلز استیل تولید شده اند، دارای این خواص مکانیکی می باشند.
 • داشتن خاصیت ضربه گیری
  از دیگر مزیت های لوله سیلندری این است که می تواند خاصیت ضربه گیری هم داشته باشد. به همین خاطر، لوله های سیلندری می توانند در صنایع ساختمان سازی هم مورد استفاده قرار گیرند.
مزیت لوله سیلندری

کاربرد لوله سیلندری ساخته شده با استیل؛ این لوله ها در کدام صنایع به کار می روند؟

لوله سیلندری ساخته شده با استیل می تواند در بسیاری از صنایع به کار برود. به خصوص اگر در صنایع نیاز به انجام کارهای سنگین با کمک لوله های سیلندری باشد. لوله های سیلندری استیل می توانند برای صنایع ساختمان سازی، ماشین سازی، صنایع راهسازی و … به کار برند. در ادامه به برخی از کاربردهای رایج لوله های سیلندری استیل اشاره می کنیم.

 • ساخت جک ‌های هیدرولیکی
 • ساخت انواع جرثقیل‌ ها و ماشین آلات سنگین
 • قابل استفاده برای صنایع ساختمان سازی
 • قابل استفاده برای ساخت انواع ادوات راهسازی و عمرانی
 • ساخت ماشین آلات کشاورزی
 • ساخت جک دستگاه ‌های پرس
 • ساخت سیلندرهای خاص
 • ساخت انواع جک های صنعتی

سخن پایانی

لوله سیلندری استیل یکی از انواع لوله های صنعتی است که به دلیل مقاومت بالا در مقابل زنگ زدن، ضربه، کشش و شکستگی، به یکی از بهترین لوله های سیلندری تبدیل شده است. لوله های سیلندری استیل می توانند برای صنایع مختلف به ویژه صنایع سنگین مورد استفاده قرار گیرند.
کیفیت بالای لوله سیلندری اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین خاطر، انتخاب یک فروشگاه معتبر برای خرید بهترین لوله سیلندری، باید با دقت زیادی صورت گیرد. پویا استیل به عنوان یکی از بهترین فروشگاه ها در زمینه فروش لوله های سیلندری محسوب می شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *