نحوه بسته بندی و روکش میله های سیلندری و فولادی

نحوه بسته بندی و روکش میله های سیلندری و فولادی

امتیاز دهید.

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد نحوه بسته بندی و روکش فولادی اهمیت دارد این است که بر اساس قوانین علمی و معقول بسته بندی آنها انجام شود. در این صورت زمان باربری لوله ها به آنها ایراد و آسیبی وارد نخواهد شد.

زمان نگهداری از لوله های فولادی، لوله ها به هیچ عنوان نباید به صورت مستقیم روی زمین انباشت شوند. فاصله لایه های حفاظتی لوله ها با زمین نباید کمتر از ۲۰ میلیمتر باشد. جهت جلوگیری کردن از ورود گرد و غبار و رطوبت به درون لوله های سیلندری باید به خوبی برخی از نکات رعایت گردد.

انتهای لوله های فولادی نیاز است که به وسیله لایه های پلاستیکی مخصوص و یا کیسه های بسته بندی محافظت گردند تا گرد و غبار وارد آنها نشود.

بسته بندی میله های سیلندری

نکاتی در مورد نحوه بسته بندی و روکش میله های سیلندری و فولادی

برخی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که در مورد نحوه بسته بندی و روکش اهمیت دارد و باید به آن دقت داشته باشید عبارت است از :

  1. توجه به قفسه بندی میله ها

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد نحوه بسته بندی میله های سیلندری و میله های فولادی اهمیت زیادی دارد قفسه بندی میله ها می باشد. قسمت ذخیره سازی لوله های سیلندری باید به وضوح مشخص باشد. لوله های فولادی به گونه ای هستند که بر اساس شماره کوره و مواد لوله ها دسته بندی می شوند.

قفسه هر یک از لوله ها با مشخصات متفاوت مشخص خواهد شد. این مسئله زمان بسته بندی لوله ها اهمیت زیادی دارد. لوله های سیلندری که به وسیله فرآیند نورد سرد تولید شده‌ اند در هوای آزاد نباید نگهداری شوند.

  1. مراقبت از تسمه هایی که برای نصب لوله ها استفاده می شود

مراقبت از تسمه های میله ها یکی دیگر از نکاتی است که زمان بسته بندی هر یک از انواع میله های فولادی اهمیت دارد. باید با استفاده از تجهیزات متنوع از تسمه های میله ها مراقبت شود. تسمه ها در واقع به عنوان بست های فولادی شناخته می شوند که به صورت بلند و باریک تولید می شوند. این تسمه ها به طور کامل دور لوله ها پیچیده می شوند و سپس با گیره محکم می گردند.

از انواع میله ها باید به خوبی مراقبت شود. زمان بلند کردن و جابجا کردن ورق ها میله ها نباید کشیده شوند. چرا که در این صورت دچار مشکل می گردند و پاره می شوند. تسمه هایی که دور میله های فولادی و میله‌ های سیلندری کشیده می شوند جنس متفاوتی دارند.

  1. استفاده از لوازم ایمنی برای بسته بندی میله های فولادی و سیلندری

یکی دیگر از قوانینی که در مورد نحوه بسته بندی میله های فولادی و میله های سیلندری اهمیت دارد قانون استفاده از لوازم ایمنی می باشد. لوازم ایمنی شامل کفش مخصوص، کلاه ایمنی، دستکش، عینک مناسب، و غیره است. بسیاری از افراد به استفاده کردن از لوازم ایمنی اهمیت نمی دهند. چرا که برخی از افراد فکر می کنند، بسته بندی لوازم و لوله ها بدون لوازم ایمنی اتفاق خاصی رخ نمی دهد. لوله های فولادی سنگین هستند به همین دلیل آسیب جدی به افراد وارد می کنند.

  1. انبارداری میله ها

از دیگر نکاتی که زمان بسته بندی هر یک از انواع میله های فولادی و میله های سیلندری اهمیت دارد دقت در زمان انبارداری می باشد. درست است که انبارداری هر یک از لوله ها به دلیل مقاومت در برابر رطوبت با نهایت دقت انجام می‌ شود. اما باید به فاکتورهای دیگری که زمان باربری میله ها اهمیت دارد دقت نمایید. در قسمت انبار، لوله های فولادی به هیچ عنوان با سطح زمین نباید تماس داشته باشند. هر یک از میله ها دارای پوشش محافظ می باشند.  هر از چند گاهی باید لوله ها بازرسی شوند. دمای محیط نگهداری از لوله ها باید خشک و مناسب باشد. امکان ورود هوا به درون انبار باید کم باشد تا لوله ها دچار آسیب نشوند.

  1. نحوه حمل میله های فولادی و میله های سیلندری

نحوه حمل میله های فولادی یکی دیگر از نکاتی است که در مورد نحوه بسته بندی و روکش میله ها باید به آن دقت داشته باشید. زمان حمل لوله های فولادی باید توجه کنید که به آنها آسیبی وارد نگردد. در عین حال نیاز است که مواظب باشید زمان حمل لوله ها به افراد آسیبی وارد نشود. زمان حمل لوله ها باید توجه کنید که خراشی به سطح لوله ها وارد نشود. آسیب به انواع لوله ها موجب سوراخ شدن آنها خواهد شد. لوله های فولادی را نیاز است که با استفاده از تجهیزات مناسب بسته بندی کنید.

خصوصیات لوله سیلندری

پویا استیل هر یک از انواع لوله ‌های فولادی و لوله های سیلندری را بر اساس استانداردهای بین المللی بسته بندی می کند. بسته بندی هریک از انواع آنها را به گونه ای انجام می دهد که رطوبت و گرد و غبار وارد آنها نشود. تمامی استانداردهای بین المللی جهت بسته بندی انواع لوله های فولادی و سیلندری توسط شرکت رعایت خواهد شد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.